Вводно-розподільний пристрій: надійна та захищена система від лідерів ринку Генезис Україна

Головний розподільчий щит – це головний пристрій у мережі, завдання якого полягає у підтримці заданої працездатності та якості електроенергії. Головна вимога до ВРУ – надійність, стабільність і безумовна якість складання. І всі ці параметри, включаючи повну відповідність пристрою до схеми, отримують клієнти компанії Генезис Україна. Локальне виробництво монтажних боксів та щитів – це ваша гарантія якості виконуваних робіт і наша можливість бути впевненими в тому, що головний розподільчий щит створений на якісній базі.

Вводно-розподільний пристрій: основи та характеристики

Базове завдання, з яким повинен справлятися ВРУ, – це прийом електрики від підстанції, після чого саме цей пристрій здійснює розподіл отриманої електрики силовими лініями, які прокладені по об’єкту. ГРЩ (головний розподільчий щит) функціонує виключно в умовах трифазних мереж, напруга в яких становить 380 вольт, і обов’язково має бути заземлена. З цією метою при збиранні ВРУ можуть використовуватися різні типи мереж, що забезпечують надійність енергопостачання навіть у разі виникнення аварійних ситуацій: TN-C, TN-S, TN-C-S.

При збірці ГРЩ в нього інтегруються пристрої (більша їх частина працює в автоматичному режимі), які попереджають короткі замикання, витік струму і перевантаження. Лічильник обліку електроенергії також може бути вбудований у конструкцію – така можливість обговорюється із замовником та зіставляється зі схемою пристрою.

Яке обладнання застосовується у вводно-розподільчому пристрої

При збиранні ВРУ на введенні монтуються автомати висувного типу, номінал яких підбирається згідно з заданою схемою робіт. Вони доповнюються різного формату функціональними блоками, що відповідають за контроль та керування. Для захисту відхідних ліній можуть використовуватися або запобіжники-роз’єднувачі, або ті самі автомати. Додатково електромонтаж ГРЩ може бути пов’язаний із схемою АВР, яка програмується на різні алгоритми роботи завдяки впровадженню мікропроцесорів.

Опціонально для захисту, вимірювання, сигналізації та обліку електроенергії в головний розподільчий щит можуть встановлюватися такі модулі, як:

  • Трансформатори (для ліній, що відходять, і введення)
  • Прилади вимірювання потужності
  • Вольтметри (обладнані перемикачем) і амперметри на лініях, що відходять, і на введенні (обов’язково на кожній фазі)
  • Пристрій для захисту від перенапруг (непрямих та прямих)
  • На лініях, що відходять, і на введенні: лічильники реактивної та активної енергії + сигнальні лампи, що відповідають за повідомлення про наявність напруги
  • Інші пристрої, необхідні для вирішення певних завдань

При збірці ГРЩ використовується внутрішній щиток, на який встановлюються прилади обліку електроенергії (він також може монтуватися поруч із ВРУ, проте частіше залишається у верхніх відсіках панелей).

Зверніть увагу: замовляючи головний розподільчий щит у компанії Генезис Україна, ви завжди можете запросити зміну схеми ВРУ відповідно до своїх вимог та проекту.

Як здійснюється електромонтаж ГРЩ

Вводно-розподільний пристрій – це шафа, зварена з якісного та щільного металу, запорука застосування якої у багаторічній службі, міцності та непідвладності механічним та атмосферним пошкодженням. Конструкція в обов’язковому порядку оснащується дверцятами із замком, що попереджає несанкціоноване проникнення до внутрішніх вузлів.

Усередині ВРУ оснащується майданчиками та DIN-рейками, на яких розміщується обладнання (комплектація та кількість тих чи інших вузлів залежить від електросхеми та розведення мережі за певним проектом).

Збірка ГРЩ передбачає, що верхня частина шафи залишається під розподільні та збірні шини, а решта простору умовно розбивається на секції: лінійну, секційну та вступну. Важливо: у деяких випадках кожна секція може монтуватися в окрему скриньку для зручності обслуговування. Стандартно можуть використовуватися три типи монтажу:

  • На підлогу (можливо з додатковим кріпленням до стіни)
  • На стіну (метод для значної економії простору)
  • У нішу (вимагає попередньої підготовки простору та захищає пристрій від випадкових пошкоджень)

Введення та виведення силових ліній – обов’язкова складова проекту, який створюється фахівцями Генезис Україна. Спроектований та зібраний пристрій чудово підходить для систем електропостачання промислових підприємств, сільськогосподарських об’єктів, нафтогазових родовищ, населених пунктів та житлових будівель.

Електромонтаж ВРУ: повний цикл робіт від професіоналів Генезис Україна

Комплексний підхід до завдання клієнта – фактор, що виділяє нашу компанію над ринком. Фахівці за вашим запитом не просто зроблять розрахунки, але й запропонують найбільш ефективну конфігурацію, після чого здійснять збір ВРУ і подальший електромонтаж у зручному для вас режимі.

Готові рішення та реалізовані за індивідуальним проектом – у повній відповідності до стандартів та з використанням обладнання від провідних брендів на ринку. Залишіть заявку та отримайте безкоштовний прорахунок проекту протягом 20 хвилин!