Квартирний електрощиток: проектування та складання від професіоналів компанії Генезис Україна

Квартирний щит є логічним завершенням будь-яких електромонтажних робіт, які виконуються в квартирі або приватному будинку. По суті, це – «серце» електропроводки. Він забезпечує достатній захист комутуючих пристроїв, перешкоджаючи проникненню ззовні та впливу вологи та пилу. Така конструкція використовується переважно в побутових сферах: для монтажу модульних агрегатів типу реле, диф. автомати, ПЗВ, лічильник обліку електроенергії та інші. Квартирний електрощиток – необхідність, при якій важливий не скільки факт його наявності в квартирі, а якість складових і безпосередньо самих складання та монтажу.

Повний цикл робіт, який дозволить вам не замислюватися про додаткові підрядники після того, як завдання купити квартирний щит вирішено – у компанії Генезис Україна ви отримуєте повний all inclusive зі створення головного електровузла свого будинку. Телефонуйте експертам, замовляйте безкоштовний розрахунок – гарантуємо, що співробітництвом залишитеся задоволені!

Матеріали та модифікації

Квартирні щитки є порожнистим коробом у вигляді зовнішнього ящика або вбудованою в стіну ніші, всередині якого розміщені «посадкові» точки для різних вузлів і саме обладнання. Всередину квартирного електрощитка за допомогою монтажу на DIN-рейку з металевої пластини може кріпитися практично будь-яке електрообладнання:

  • автоматичні вимикачі;
  • диференціальні автомати та реле;
  • вступні автомати;
  • лічильники обліку електроенергії тощо.

Моделі, залежно від цільового призначення, можуть бути з кришкою і без, а їх розмір повинен обиратися виходячи з кількості модулів, що монтуються. Наприклад, збірка розподільного щитка для однокімнатної квартири припускатиме від 6 до 8 модулів, при цьому для однофазного ПЗВ потрібно три модулі, а для трифазного – п’ять. Автомати залежно від кількості полюсів можуть займати один або два модулі, а трифазний вимикач – 3-4 модулі. Наприклад, для трикімнатної квартири частіше вибирають квартирні щитки на 12-16 модулів – їх достатньо для різних ліній розеток та вимикачів, а також виділених для високопотужних приладів (духовка, пральна машина, бойлер тощо). Для умов приватного будинку або дачі вибирають ящики з великою кількістю модулів – близько 24, але їх кількість безпосередньо залежить від схеми розведення.

Зверніть увагу на матеріал виготовлення. Квартирний щит виготовляється з листового металу або пластику, і до кожного матеріалу пред’являються досить високі вимоги щодо пожежної безпеки. Пластиковий розподільний щиток виглядає естетичніше, тому його монтаж підійде для внутрішніх приміщень квартири, офісу, приватного будинку. Металеві квартирні щитки довговічніші, найкраще підійдуть для монтажу на вулиці, в гаражі або виробничому приміщенні. Дверцята при цьому можуть бути суцільними або скляними.

Зверніть увагу: складання розподільного щитка, а потім і встановлення його категорично заборонено над опалювальними приладами, всередині меблів, у приміщеннях зі стабільно високою вологістю, біля газових побутових приладів тощо.

Основні різновиди

Електрощиток для квартири здійснюється в наступних конструктивних модифікаціях:

  • Зовнішні та вбудовані із пластику. Монтуються переважно всередині приміщення за рахунок превалюючих естетичних якостей. Вбудовані можуть встановлюватися всередину порожніх стін із гіпсокартону, декоративних панелей або дерева, а зовнішні – на площинах із бетону, плитки тощо.
  • Навісні та вбудовані з металу. Використовуються для комутувального обладнання в майстернях, гаражах, підсобних та господарських приміщень. Такі конструкції обов’язково повинні бути заземлені.

Кількість модулів, залежно від призначення та модифікації щитка, може бути від 4-х до 72-х. Виробники рекомендують купувати щити із запасом кількості модулів у 20-25% від передбачуваного навантаження. Це необхідно для подальшої модернізації мереж або інтегрування додаткових приладів.

Ступінь захисту слід обирати виходячи з локаційного призначення та умов експлуатації – IP31 або IP65. Перший параметр означає, що виробник повністю гарантує захист від вологи, що потрапляє на бокс вертикально і дрібнодисперсних частинок до 0.25 см. У другому забезпечується повний захист від води, що потрапляє на конструкцію під тиском, та пилу.

Де купити квартирний електрощиток: пропозиція від компанії Генезис Україна

У турботі про комфорт покупців ми скрупульозно підійшли до підбору виробників, чиї позиції розміщені в каталозі, тому готові гарантувати якість кожного з них: CNC, EATON, ETI, Legrand, Hager, Одескабель та інші. У нашій компанії ви можете не просто купити квартирний щит, але й замовити повний цикл робіт згідно вашої схеми розведення електрики: проектування, збирання квартирного електрощитка та його монтаж.

Якщо вам потрібна допомога у підборі оптимального варіанту, просто зателефонуйте. Вашим замовленням займатиметеся кваліфіковані фахівці з електромереж компанії Генезис Україна, які грамотно дадуть відповіді на всі питання.