Для контролю та управління технологічними процесами на різних промислових об’єктах використовується спеціальне електрообладнання. В Україні камери КСВ та панелі ЩО є його важливими елементами. Вони виконують значну функцію у забезпеченні безпеки та ефективності роботи промислових об’єктів, дозволяючи контролювати та керувати роботою технологічного обладнання.
Що являють собою камери КСВ та панелі ЩО?
Камера силова відключаюча (КСВ)
Цей пристрій забезпечує захист електрообладнання від перевантажень і коротких замикань в електричних мережах. Вона забезпечує відключення електричного струму при виникненні аварійних ситуацій та дозволяє запобігти пошкодженню обладнання, забезпечуючи безпеку персоналу.
Щитова оперативна (ЩО) панель
Це панель, призначена для керування технологічними процесами, Щитова оперативна панель використовується для керування різними системами — опалення та вентиляції, подачі води, освітлення тощо.
На панелі ЩО розташовані різні елементи керування, такі як:
- кнопки,
- важелі,
- перемикачі та ін.
За допомогою ЩО панелі оператор має можливість контролювати роботу обладнання та керувати технологічними процесами.
Для чого використовуються камери КСВ та панелі ЩО?
Камери КСВ та панелі ЩО використовуються для забезпечення безпеки та контролю роботи технологічного обладнання на промислових об’єктах різної значущості та масштабів.
- Камери КСВ виконують такі функції:
- служать для захисту електроустаткування від перевантажень та коротких замикань у електромережах;
- запобігають пошкодженню обладнання;
- забезпечують безпеку персоналу та збереження майна.
- Функції панелей ЩО дещо відрізняються:
- керування технологічними процесами;
- контроль та управління (оператором) роботою обладнання;
- моніторинг показників продуктивності.
Управління роботою обладнання оператор здійснює за допомогою різних допоміжних елементів (кнопки, важелі тощо), що розташовані на панелі ЩО.
Принцип та особливості збирання камер КСВ та панелей ЩО
Принцип складання камер КСВ та панелей ЩО може відрізнятися залежно від конкретної моделі пристрою та його виробника.
Принцип збирання камери КСВ
Така камера складається з корпусу, в якому розташовані елементи комутації та управління — вимикачі, контактори, запобіжники, роз’єднувачі тощо. Залежно від умов та вимог експлуатації корпус камери КСВ може бути виконаний з металу чи пластику та мати різну конструкцію.
Усередині корпусу КСВ встановлюються друковані плати, на яких розташовуються електронні компоненти, схеми та контактні групи. Після складання, встановлення та підключення всіх елементів, корпус камери КСВ закривається кришкою та проводиться випробування на відповідність вимогам безпеки та нормам якості.
Особливості збирання панелей ЩО
Основою панелей ЩО є каркас, на який встановлюються елементи керування та комутації. На каркасі фіксуються друковані, оснащені елементами керування (дисплеї, важелі, перемикачі тощо). Підключення всіх елементів та комутація їх з іншими системами/обладнанням здійснюється всередині ЩО.
Подібно до корпусу камери КСВ, каркас панелі ЩО може бути виконаний з пластику/металу, мати конструктивні відмінності. Після встановлення всіх елементів та підключення комутаційних проводів панель проходить випробування на відповідність усім вимогам якості та нормативам безпеки.
Необхідно особливо відзначити, що процес складання камер КСВ і панелей ЩО повинен проводитись відповідно до технічної документації та посібника з експлуатації обладнання даного типу, а також з дотриманням усіх вимог безпеки та норм якості.
Усі тонкощі та особливості збирання панелей ЩО та камер КСВ знають фахівці компанії Genesis Україна. Якщо у вас є потреба у придбанні, збиранні та встановленні такого обладнання, звертайтесь до нас, відвідавши наш сайт genesis-ukr.com.
About The Author
Андрей Зарецкий