Що потрібно врахувати при виборі шафи для збирання щитових

07 Квітня 2023 / By Андрей Зарецкий

Металева шафа, обладнана різними елементами, необхідними для встановлення та монтажу електричних компонентів для організації електрокомунікацій, називається шафа для складання щитових. В Україні такий пристрій використовується для складання та монтажу щитових електроустановок. Компанія Genesis Україна, що спеціалізується на виробництві та встановленні щитів, а також монтажних/поверхневих боксів, пропонує до покупки шафи для збирання щитових різного розміру, з різними параметрами.

Що потрібно врахувати при виборі шафи для збирання щитових

Як виглядає шафа для складання щитових зовні, як вона влаштована всередині?

Шафа для складання щитових зазвичай виконана в міцному металевому корпусі квадратної/прямокутної форми, який виготовляється зі сталевого листа певної товщини. Корпус шафи може бути пофарбований у будь-який колір, а також він може бути покритий спеціальним — антикорозійним покриттям, залежно від свого призначення.

Внутрішні компоненти шафи для збирання щитових

На передній стороні шафи знаходяться дверцята, за якими розташовані знімні панелі. У шафі для збирання щитових, виконані з металу, пластику або інших матеріалів, розташовані рядами вертикально або горизонтально, вони служать для встановлення різноманітних компонентів електричних схем. Монтажні пластини найчастіше виготовляються з металу та оснащені безліччю отворів, необхідних для кріплення різних компонентів.

Також всередині шафи можуть розташовуватися:

 • різноманітні проводки, що з’єднують компоненти між собою;
 • системи охолодження, які запобігають перегріву електроустаткування.

За розміром шафи для збирання щитових можуть бути:

 • невеликого розміру — щоб встановити невеликі щитові пристрої:
 • досить великими, призначеними для встановлення складних щитових електроустановок.

Розмір та конфігурація шафи для складання щитової залежать від типу та розмірів електроустановки, яку необхідно встановити.

Такі шафи широко використовуються для встановлення в них електричних систем та обладнання в різних сферах:

 • у промисловості;
 • у комерційних об’єктах;
 • у житлових будинках та квартирах.

Вони виконують кілька функцій:

 • забезпечують їхню безпеку та надійну роботу обладнання;
 • полегшують складання та монтаж електричних компонентів;
 • гарантують безпеку та надійність роботи електропристроїв.

Для гарантії безпеки та надійності роботи електроустановок, встановлених у ньому, шафа для збирання щитових повинна відповідати вимогам електробезпеки та мати необхідні сертифікати якості.

Шафа для збирання щитових

Шафа для складання щитової: як вибрати, на що звертати увагу?

Якщо ви вирішили вибрати шафу для складання щитової важливо враховувати кілька ключових факторів, які допоможуть визначити оптимальний варіант для конкретних потреб.

 1. Розміри шафи — вони повинні відповідати розмірам і кількості елементів, що встановлюються всередині.
 2. Матеріал, з якого зроблено шафу, повинен бути міцним, стійким до впливу навколишнього середовища, вологи та температурних перепадів.
 3. Наявність дверцят, петель та замку — це дуже важливо для забезпечення легкого доступу до електроустаткування та захисту його від несанкціонованого доступу.
 4. Ступінь захисту шафи — має бути достатньою від впливу зовнішніх факторів (пилу, води, корозії тощо).
 5. Вартість шафи для складання щитової залежить від її функціональності та ефективності, що виражаються у можливості встановлення додаткових елементів та аксесуарів:
  • модулів керування;
  • модулів контролю;
  • освітлювальних приладів;
  • вентиляційні системи і т.д., може значно розширити.

При виборі шафи для складання щитової рекомендується враховувати всі ці фактори, щоб вибрати найбільш оптимальний варіант, що задовольняє конкретні потреби.

У Києві купити шафу для збирання щитової з доставкою замовлення в будь-який куточок нашої України пропонує компанія Genesis Україна. Завітайте на сайт genesis-ukr.com нашого магазину, подайте заявку і наші фахівці зв’яжуться з вами для обговорення деталей.

У виробництві щитів поверхневих та монтажних боксів ми – найкращі в Україні!

About The Author

Андрей Зарецкий