Влаштування та комплектація камери одностороннього обслуговування КСО

18 Травня 2023 / By Андрей Зарецкий

Камера одностороннього обслуговування КСО є невід’ємною частиною трифазних підстанцій змінного струму та розподільчих пристроїв, є комплексним конструктивним пристроєм. В Україні камери одностороннього обслуговування КСО використовуються як для ізольованих мереж, так і для мереж із заземленням. Камери КСО від компанії «Генезис Україна» є надійним та ефективним обладнанням, яке можна придбати на сайті genesis-ukr.com.

Сфери використання камер КСО

Камери КСО широко використовуються в електроенергетичній промисловості, включаючи тупикові підстанції трифазного змінного струму та розподільні пристрої. Вони призначені для забезпечення безпечної та надійної роботи електричних мереж у різних умовах. Камери одностороннього обслуговування КСО необхідно встановлювати лише у закритих приміщеннях з діапазоном робочих температур від –25 до +40°С.

Це гарантує надійну та оптимальну функціональність камер КСО та обладнання системи електропостачання, забезпечує ефективний захист від зовнішніх впливів. Вони використовуються у різних галузях для захисту електрообладнання від пилу, бруду, вологи та інших зовнішніх факторів. Їхніми споживачами є промислові підприємства, транспортні об’єкти, аеропорти, лікарні та багато інших об’єктів.

Влаштування та комплектація камери одностороннього обслуговування КСО

Камери КСО: конструкція, комплектація, особливості встановлення

Прямокутна конструкція камер КСО нагадує звичайну шафу. Для зручнішого доступу та обслуговування можуть передбачатися елементи освітлення та двері з оглядовим вікном. Камери КСО виготовлені з гнутих металевих листів із порошковим фарбуванням, що захищають їх від корозії.

Посередником для з’єднання апаратури, що знаходиться всередині шафи, із зовнішніми кабелями служить спеціальна шина всередині камери КСВ, прокладена по її днищу. Для надійного функціонування та безпеки кожна камера повинна мати заземлення та фіксуватися до металевої основи за допомогою зварювальних робіт.

Комплектація камер КСО

Для досягнення максимальної функціональності камер КСО при їх виробництві необхідно використовувати спеціальне обладнання:

 1. Трансформаторні вимірювальні прилади — використовуються для вимірювання струму та напруги у мережах електропостачання.
 2. Вимикачі (ручні/вакуумні) — дозволяють увімкнути/вимикати електричні ланцюги в системі.
 3. Масляні вимикачі — забезпечують надійний захист від коротких замикань та перевантажень у мережі.
 4. Пристрої, що обмежують напругу — захищають обладнання камер КСО від перенапруги та запобігають пошкодженню мережі.
 5. Трансформатори — перетворюють напругу електричної мережі передачі енергії на великі відстані чи служать забезпечення живлення устаткування певному напрузі.
 6. Роз’єднувачі — використовуються для відключення ділянок електричного кола для обслуговування або ремонту.
 7. Прилади, що обмежують напругу — виконують функцію контролю та регулювання напруги в електричній мережі.
 8. Шинний міст — з’єднує безліч електричних кіл у єдину систему.
 9. Заземлювачі — забезпечують безпеку персоналу та захист від ураження електричним струмом.

Всі ці компоненти відіграють важливу роль у забезпеченні безпечної та ефективної роботи електроенергетичних систем у різних галузях, крім того:

 • каркас камер КСО приварюється до заземлених металевих конструкцій під час монтажу;
 • фасад оснащується спеціальними елементами під заземлення;
 • внутрішнє місце з’єднується болтовим способом.

Для забезпечення заземлення в ТП необхідно підключати до цієї системи всі прилади та апарати, а також дверцята, якщо в конструкції є прилади допоміжних ланцюгів.

Особливості встановлення камер КСО

При встановленні камери КСО розміщуються вертикально всередині закритого приміщення. При необхідності дворядної установки камер КСО для їх з’єднання використовуються шинні мости зі знімними роз’єднувачами.

Камери одностороннього обслуговування КСО

Функції камер одностороннього обслуговування КСО

Як невід’ємна частина трансформаторних підстанцій (ТП), камери КСО забезпечують захист обладнання підстанцій від зовнішніх впливів, а також гарантують оптимальну роботу в широкому діапазоні робочих температур. Існують різні типи виконання трансформаторних підстанцій (ТП), які можуть відрізнятися за різними характеристиками, наприклад, за типом захисту, потужністю, призначенням і т.д. Залежно від конкретного типу виконання виробництво трансформаторних підстанцій може передбачати два різні ступені захисту від зовнішнього впливу — IP20 або IP54.

 • Ступінь захисту IP20

Камера КСО надійно захищена від попадання твердих предметів діаметром понад 12,5 мм, але не захищена від впливу води та вологи.

 • Ступінь захисту IP54

Камера КСО захищена від попадання твердих предметів діаметром понад 1 мм та від дії води під певним тиском. Камери КСО із захистом IP54 можуть використовуватися як усередині приміщень, так і на відкритому повітрі.

Камери КСО від компанії «Генезис Україна»

Компанія «Генезис Україна» пропонує широкий вибір електроустаткування високої якості, включаючи камери КСО. Вся продукція сертифікована та відповідає сучасним стандартам безпеки та ефективності. Камери КСО від нашої компанії мають високу якість виконання та відповідають міжнародним стандартам, тому ви можете бути на 100% впевнені у надійності та безпеці роботи вашої електроустановки.

Заходьте на сайт genesis-rus.com, щоб з доставкою по Україні купити в Києві камери КСО від компанії «Генезис Україна» — надійне, зручне та довговічне обладнання для трансформаторних підстанцій та розподільчих пристроїв.

About The Author

Андрей Зарецкий