Яке обладнання використовується у вступно-розподільчому пристрої?

12 Травня 2023 / By Андрей Зарецкий

Ввідно-розподільчим пристроєм (скор. — ВРУ) називають ключовий компонент електроенергетичної системи. В Україні вступно-розподільного пристрої дозволяють підключати до електромережі додаткове обладнання з розподілом електроенергії між електроланцюгами.

Основні компоненти, які включає система ВРУ

Конкретний набір устаткування системі ВРУ може відрізнятися залежно від його розміру, конфігурації та вимог до роботи системи. Нижче наведено компоненти, які є основними елементами, що використовуються в більшості систем ВРУ.

Високовольтні вимикачі

Це обладнання використовується:

  • для підключення/відключення ліній електропередач;
  • для захисту системи від перевантажень та коротких замикань.
Яке обладнання використовується у вступно-розподільчому пристрої

Вони зазвичай встановлюються на щоглах/опорах та оснащені внутрішніми контактами для відкриття/закриття електроланцюгів. Високовольтні вимикачі в системі ВРУ є металевими ящиками з ручкою управління, які використовуються для включення/відключення високовольтних ліній електропередачі.

Трансформатори струму та напруги

Обладнання цього служить вимірювання струму і напруги в електромережі, і навіть передачі даних у систему управління. Трансформатори напруги та струму відрізняються не тільки функціонально, але й на вигляд:

  • трансформатор струму виглядає як кільце з отвором всередині;
  • трансформатор напруги є блоком з проводами всередині.

Обидва типи трансформаторів мають різні розміри та стандартні кольори проводів.

Розподільчі пристрої (РУ)

Таке обладнання використовується для розподілу електроенергії між різними електричними навантаженнями у мережі. Розподільні пристрої можуть бути різних конфігурацій та розмірів, візуально є металевими ящиками/шафами, в яких розміщені вимикачі, запобіжники, реле, контактори, вимірювальні прилади та інше обладнання, необхідне для розподілу/контролю електроенергії.

Установка РУ може проводитися всередині приміщень та на відкритих майданчиках, оскільки пристрої зазвичай оснащені надійним захистом від пилу, води та інших зовнішніх дій. Спеціальне маркування та індикація забезпечує безпеку та зручність їх експлуатації. Залежно від типу мережі, потужності та застосування, РУ можуть мати різні конструктивні рішення та комплектацію.

Захисні вимикачі та запобіжники

При перевантаженні та коротких замиканнях в електромережі запобіжники, як і захисні вимикачі, відключають подачу живлення, запобігаючи поломці електроустаткування.

  1. Захисні вимикачі являють собою металеву скриньку з ручкою, вони призначені для швидкого відключення електроланцюга у разі виникнення перевантажень/коротких замикань в основному джерелі живлення.
  2. Запобіжники представлені скляною або керамічною трубкою, в якій розташований металевий провідник, який при перевантаженні або короткому замиканні перегорає, перериваючи живлення та забезпечуючи захист електроланцюга.

Безпеку будь-якої електросистеми ефективно забезпечують запобіжники та захисні вимикачі.

Обладнання для вступно-розподільчого пристрою

Лічильники електроенергії

Дані пристрої служать для вимірювання споживання електроенергії кожним навантаженням у мережі. Лічильники електроенергії мають прямокутну форму, схожу на коробку, оснащену 2–3 цифровими дисплеями, що відображають кількість спожитої електроенергії. Різні моделі електролічильників можуть відрізнятися розмірами, але загалом їх дизайн досить простий.

Системи управління та контролю

Це обладнання автоматично забезпечує контроль/управління електроенергетичною системою. Конструкція систем такого типу може включати:

  • комп’ютерні панелі;
  • пристрої керування/моніторингу;
  • різні датчики;
  • контактори та інші компоненти.

Самі системи можуть бути виконані в різних розмірах і конфігураціях, але вони характеризуються функціональним дизайном, встановлюються, як на відкритих майданчиках, так і всередині приміщень.

Кабелі та дроти

Використання проводів та кабелів призначене для передачі електроенергії та сигналів між компонентами ВРУ. Електричні кабелі/проводи є гнучкими структурами циліндричної форми, зазвичай виготовлені з міді, оснащені ізоляцією різного типу, що захищають обладнання від електричних перешкод і коротких замикань.

Більш повну інформацію про самі вступно-розподільні пристрої та обладнання, що використовується в даних системах, ви можете дізнатися у фахівців компанія Genesis Україна, яка займається виробництвом монтажних боксів та поверхових щитів. На сайті genesis-rus.com ви можете ознайомитись з продукцією нашої компанії та з доставкою по регіонах в Україні купити електрощит будь-якого призначення, у тому числі вступно-розподільний пристрій та необхідне обладнання до нього.

About The Author

Андрей Зарецкий