Види електричних щитів

08 Травня 2023 / By Андрей Зарецкий

Пристрій спеціального призначення, що використовується для розподілу та захисту електричної енергії, прийнято називати електричним щитом (або електрощитом). В Україні електрощити часто можна побачити у різних будівлях та промислових установках. У конструкцію будь-якого електрощита входять базові елементи:

 • корпус — це металева коробка прямокутної форми, виконана в різних розмірах і конфігураціях;
 • автоматичні вимикачі — служать для автоматичного відключення електроланцюга у разі перевантаження або короткого замикання;
 • реле — використовуються для керування електричними ланцюгами, включаючи контроль за включенням та вимкненням пристроїв;
 • запобіжники — виконують захисну функцію для електроланцюга від коротких замикань/перевантажень, вони встановлюються у спеціальні тримачі електрощитів.
 • інші складові.

Комплектація електричних щитів може бути різною і включати різні компоненти з різними параметрами потужності, це залежить від специфіки їх застосування.

Різновиди електричних щитів, їх функції та властивості

 1. Розподільні щити — використовуються для ефективного розподілу електроенергії в будинках, наприклад, для живлення освітлювальних приладів та розеток.
 2. Щити автоматичного захисту — забезпечують захист електроланцюгів від перевантажень/коротких замикань, встановлюються на різних рівнях електропостачання (для цілих будівель та окремих квартир).
 3. Щити управління — служать управління/контролю електричними пристроями, наприклад, у промисловості вони допомагають керувати двигунами та іншим устаткуванням.
 4. Щити резервного живлення є аварійним джерелом живлення при відключенні основної електромережі. Вони можуть бути встановлені, наприклад, у лікарнях та інших місцях, де потрібне безперервне електропостачання.
Види електричних щитів

Кожен тип електрощита має свої особливості і призначений для конкретних цілей, але вони виконують важливу функцію, пов’язану з розподілом і захистом електричної енергії.

Якщо вам необхідний електрощит для дому або підприємства, компанія Genesis Україна пропонує вибрати будь-яку модель електрощита, оскільки наша компанія спеціалізується на виготовленні монтажних боксів та поверхневих щитів, а також виконує роботи з їх встановлення, обслуговування та ремонту.

Типи електрощитів виробництва компанії Genesis Україна.

Наша компанія пропонує складання та встановлення електрощитів управління, розподільчих, автоматичного захисту, резервного живлення, квартирних, поверхових, індивідуальних, ВРУ/ГРЩ та АВР.

Квартирні

З їхньою допомогою відбувається розподіл та захист електроенергії всередині квартири використовуються електрощити квартирного типу. Устаткування містить автоматичні вимикачі та запобіжники, що захищають електроланцюги від перевантажень/коротких замикань, забезпечують керування та безпеку.

Поверхові електрощити

Поверховий електрощит також розподіляє та захищає електромережу всередині багатоповерхової будівлі. Зазвичай такі щити розташовують у підвалі або поверхово, вони також забезпечують безпеку під час ремонту та обслуговування електричних пристроїв. Конструкція поверхових електрощитів зазвичай включає вимикачі автоматичного типу, запобіжники та інші комплектуючі.

Індивідуальні щити

Такі щити встановлюються всередині будівель або для індивідуальних споживачів. За рахунок запобіжників та автоматичних перемикачів дозволяють здійснювати керування та контроль споживання енергії всередині кожного приміщення або на окремій машині, підвищуючи ступінь надійності та безпеки електропостачання.

ВРУ/ГРЩ

Вступно-розподільчими пристроями (ВРУ) або головними розподільчими щитами (ГРЩ) називають пристрої, які виконують функції розподілу/захисту електроенергії у будівлях/промислових об’єктах.

 1. Вступно-розподільний пристрій частіше встановлюють на вході до будівлі/споруди. Його функція — подача електроенергії на дрібніші електричні щити, які далі теж роздають її, але вже окремим споживачам у будівлі/об’єкті.
 2. Головні розподільні щити, крім пристроїв контролю/управління електроенергією, можуть оснащуватися системами моніторингу/управління безпекою.
Виготовлення електричних щитів

Щити АВР

Функція АВР щитів полягає у забезпеченні безперервної роботи електроприладів та різного обладнання у разі непередбачених збоїв в основній електромережі. Система АВР дозволяє переключити живлення з основного джерела живлення на резервні, такі, як генератори або основні лінії електропередачі. Щити АВР користуються попитом у широкому спектрі галузей, включаючи виробництво, охорону здоров’я, транспорт та інші, де безперервність електроживлення є критично важливою для безпеки та економічної ефективності.

Компанія Genesis Україна також пропонує такі види послуг:

 • монтаж електрощитового обладнання за схемою замовника (на автоматиці EATON, SEZ, Chint, ETI);
 • складання ЩО/КСВ;
 • виготовляємо комплектні камери та панелі для трансформаторних підстанцій (РУ 10/0,4 кВ).

На сайті genesis-ukr.com ви можете купити в Україні щитове електрообладнання, а також замовити будь-яку послугу, пов’язану з його збиранням, встановленням та ремонтом.

About The Author

Андрей Зарецкий