За допомогою таких пристроїв, як ВРУ здійснюється розподіл електрики по конкретних споживачам. Функціональність електросистеми багато в чому залежить від того, наскільки правильно виконано електромонтаж вступно-розподільних пристроїв. При покупці даного обладнання в нашому інтернет-магазині ви отримаєте вичерпну інформацію щодо вибору, встановлення та експлуатації ВРП.
Як повинен виконуватися електромонтаж вступно-розподільчих пристроїв?
Ці пристрої необхідні для справної експлуатації електросистеми. Без них неможливо захистити електропристрої, що підключаються, від аварійних перепадів напруги і коротких замикань. Вони є своєрідним посередником між підстанцією та конкретною системою постачання електроенергії.
Особливості проектування
Розробка та електромонтаж вступно-розподільчих пристроїв повинні здійснюватися відповідно до чинних державних стандартів. Цей вид електрообладнання відноситься до першого та другого класу. Якщо йдеться про каркаси для обладнання першого класу, то при їх виробництві може використовуватися сталь, покрита спеціальним рослинним засобом. Каркаси для обладнання другого класу можуть виготовлятись із ізоляційних матеріалів, які відрізняються високою стійкістю до займання. Однак їх не можна застосовувати як опори для тонкопровідних елементів.
Специфіка встановлення ВРП
Це обладнання розміщується в житлових будинках, комерційних та виробничих будівлях. Важливо враховувати, що електромонтаж вступно-розподільчих пристроїв в Україні здійснюється відповідно до норм ПУЕ. Їх можна встановлювати виключно у спеціальних приміщеннях, відведених безпосередньо під це завдання. У них має бути сухо. Приміщення має добре вентилюватись. Не допускається наявність поруч газопроводу чи ймовірність затоплення. Для зручності експлуатації на щит може встановлюватись рамка або панелі.
Порядок збирання та монтажу ВРП
Необхідно витримати відстань між цією установкою та комунікаційними мережами типу системи опалення, водовідведення, газопостачання. Дистанція повинна становити щонайменше 1 м.
Щоб уникнути травмування та провокування аварійних ситуацій, важливо забезпечити розміщення електрощитових у приміщеннях, до яких є доступ лише у обслуговуючого персоналу.
Важливо виконувати складання та електромонтаж вступно-розподільних пристроїв у встановленій виробником послідовності. Основні її етапи можна позначити так:
- Монтаж панелей уведення. Вони кріпляться усередині ящика ВРП.
- Розміщення автоматів та пристроїв захисного вимкнення.
- Підключення кабелів, запресування алюмінієвих контактів.
- Встановлення приладів для контролю та вимірювання електрики.
- Випробовування отриманого обладнання, перевірка його працездатності.
Конструкція електрощитових
Така установка є шафою, в якій розміщена монтажна панель. На ній кріпляться електричні прилади для розподілу та обліку витрати електроенергії. За конструкцією розрізняють ВРП однопанельні або багатопанельні. Вони складаються з компонентів, що формують систему захисту та запобіжних пристроїв, елементів контролю та обліку, а також електроустаткування типу рубильників, трансформаторів та шин. Відповідно ВРП можуть складатися з панелей введення, розподілу та протипожежного захисту.
У нашому інтернет-магазині електромонтаж вступно-розподільних пристроїв вам роз’яснять досвідчені фахівці. Вони допоможуть підібрати цю систему будь-якого типу складності, а також здійснити безпечне встановлення даного обладнання. Завдяки цьому система служитиме багато років без поломок та збоїв.
About The Author
Андрей Зарецкий