Які матеріали використовуються для виготовлення квартирних щитів?

05 Квітня 2023 / By Андрей Зарецкий

Для захисту та розподілу електроенергії по всіх електричних приладах та мережах всередині приміщення необхідний квартирний електрощит. В Україні це необхідний елемент будь-якої сучасної електричної системи житлових приміщень, це електровузол, встановлений усередині квартири чи будинку, який забезпечує безпеку та комфорт життя.

Який вигляд має квартирний електричний щит, з чого складається?

Звичайний квартирний електрощит є металевим ящиком, закріпленим на стіні і оснащеним дверцятами для доступу до його внутрішніх компонентів. Він складається з кількох елементів, включаючи:

 • автоматичні вимикачі;
 • запобіжники;
 • диференціальні автомати;
 • розподільні пристрої;
 • трансформатори струму.
Які матеріали використовуються для виготовлення квартирних щитів?

Всі ці компоненти виконують різні функції:

 • захист від перевантажень;
 • захист від витоку струмів;
 • захист від коротких замикань.

Крім того, ви зможете, якщо у вас встановлений у квартирі електрощиток, розподілити електроенергію між усіма своїми електропристроями та обладнанням. Також у вас буде можливість провести розподіл самої електромережі. З його допомогою забезпечується безпека та стабільність роботи електричних пристроїв, він дозволяє швидко виявляти та усувати несправності в електромережі. Придбати надійний електрощит для своєї квартири, будинку чи офісу пропонує компанія «Генезис Україна».

З яких матеріалів виготовлені квартирні електрощити?

Квартирні електричні щити зазвичай виготовляються із якісних металів — сталі, алюмінію. Такі матеріали вибираються через їхню міцність і здатність захищати електроустаткування від зовнішніх впливів — вологи, забруднень, пилу та інших негативних факторів зовнішнього середовища.

Корпус квартирного щита

Корпус квартирного електрощита виготовляється із міцних матеріалів – металу, прозорого пластику/оргскла. Металевий корпус для захисту від корозії завжди покривають спеціальними захисними покриттями. Зазвичай, це шар порошкової фарби або гальванічне покриття. Крім того, такого типу покриття надають електрощиту привабливого зовнішнього вигляду.

Дверцята корпусу

У деяких моделях квартирних електрощитів дверцята можуть бути виконані з металу, а також з прозорого пластику/оргскла — це може бути корисно в ряді випадків:

 • для запобігання випадковому торканню або зміну положення внутрішніх елементів пристрою, що може призвести до аварійних ситуацій та пошкодження електроустаткування;
 • для візуального визначення, що внутрішні елементи квартирного електрощита надійно захищені та знаходяться на місці;
 • для контролю стану пристрою, візуальної ідентифікації проблем чи несправностей, полегшення обслуговування.

Прозорі дверцята, як і прозорий корпус електрощита, дозволяють контролювати його стан та роботу, забезпечує безпеку при обслуговуванні.

Внутрішні компоненти квартирного щита

Що стосується внутрішніх компонентів електрощита в квартиру, то автоматичні вимикачі, диференціальні автомати та інші пристрої захисту можуть бути виготовлені з різних матеріалів:

 • пластик,
 • метал,
 • кераміка.

Вибір матеріалу для кожного елемента залежить від загальних характеристик пристрою та його цільового призначення.

Виготовлення квартирних щитів

Як вибрати максимально надійний та безпечний квартирний електрощит?

Щоб вибрати електричний щит для квартири, необхідно враховувати такі фактори:

 1. Міцність корпусу — він повинен бути достатньо міцним, щоб захистити електроустаткування від зовнішніх впливів та механічних пошкоджень.
 2. Стійкість до впливу навколишнього середовища — матеріали внутрішніх компонентів і корпусу повинні бути стійкі до вологи, пилу, високих/низьких температур, агресивних хімічних речовин та інших факторів навколишнього середовища.
 3. Ізоляційна характеристика — кожен елемент електрощита повинен мати надійну ізоляцію для безпеки людини та запобігання можливим коротким замиканням та іншим аварійним ситуаціям.
 4. Стандартизація — сам електрощит та матеріали, з яких він виготовлений, повинні відповідати стандартам якості/безпеки, встановленим у вашій країні/регіоні.

Якісний, безпечний та надійний, навісний чи вбудований квартирний електрощит купити у Києві можна на сайті genesis-ukr.com з доставкою у будь-який регіон нашої країни. Ми пропонуємо електрощити для квартир/офісів, що поєднують у собі гарний дизайн, міцність та стійкість до впливів зовнішнього середовища, що відповідають певним вимогам.

About The Author

Андрей Зарецкий