Особливості збірки щитів АВР

21 Березня 2023 / By Андрей Зарецкий

Щитами автоматичного введення резерву (АВР) називають пристрої, які здатні забезпечити безперервність електропостачання у разі збоїв головної електромережі. Пристрої в автоматичному режимі перемикають навантаження на джерело резервного живлення, захищаючи обладнання від ушкоджень, спричинених нестабільністю напруги.

В Україні щити АВР широко використовуються в різних промислових, комерційних та резиденційних будинках, де неприпустимі перебої в електропостачанні. До таких, наприклад, належать лікарні, банки, телекомунікаційні центри тощо.

Що являє собою щит автоматичного введення резерву

Щит автоматичного введення резерву (АВР) являє собою електротехнічний пристрій, який включає цілий комплекс необхідних елементів:

  • автоматичні вимикачі;
  • конектори;
  • реле;
  • датчики та інші елементи керування.

Всі вони призначені для забезпечення автоматичного перемикання навантаження з основного джерела живлення на резервне джерело та назад при перебоях у електропостачанні та збоях у електромережі.

Особливості збірки щитів АВР

У зв’язку з цим можна назвати такі основні функції щитів АВР:

  1. Підтримка безперервної роботи електроустаткування.
  2. Захист електроустаткування від пошкоджень та збоїв.
  3. Забезпечення високої надійності електропостачання у різних сферах застосування, де важлива стабільність електроживлення.

Як відбувається збірка щитів АВР та у чому її особливості

Збірка щитів автоматичного введення резерву (АВР) є відповідальним і трудомістким процесом, який вимагає високої кваліфікації та досвіду від фахівців, здійснюється поетапно і включає:

  • індивідуальний підхід до кожного замовлення;
  • підбір якісних компонентів;
  • дотримання стандартів та норм;
  • контроль якості та забезпечення надійності та безпеки.

Індивідуальний підхід

У кожному окремому випадку збірка щита АВР відбувається з урахуванням конкретних умов та вимог замовника. Це дозволяє грамотніше оптимізувати його роботу і максимально адаптувати до умов експлуатації.

Використання якісних компонентів

У процесі збірки повинні використовуватися компоненти від провідних виробників — це гарантія високої надійності та довговічності функціонування щита АВР.

Дотримання стандартів та норм

Збірку щитів АВР слід виконувати відповідно до вимог та стандартів електробезпеки, з урахуванням специфічних норм та правил, що застосовуються в галузі/сфері застосування щита АВР.

Контроль якості

Для підтвердження гарантії працездатності обладнання та відповідності його заданим параметрам/вимогам, у кожному окремому випадку повинен проводитись контроль збірки щита АВР.

Надійність та безпека

Щити АВР збираються з урахуванням усіх заходів безпеки, що гарантує надійну та безпечну роботу електроустаткування навіть у екстремальних умовах.

Збірка щитів АВР

Які помилки можуть виникати на етапі збірки щитів АВР?

На етапі збірки щитів автоматичного введення резерву (АВР) можуть бути допущені різні помилки, які можуть вплинути на працездатність та надійність щита. Деякі з можливих помилок можуть включати:

  1. Використання неякісних або невідповідних компонентів може призвести до зниження надійності та довговічності роботи щита АВР.
  2. Неправильне встановлення компонентів або їх порушення під час збирання призведе до невідповідності електричних параметрів та негативно вплине на роботу щита.
  3. Недостатній контроль якості збірки щита АВР призведе до того, що помилки збирання та дефекти елементів системи будуть виявлені, але вже в процесі експлуатації обладнання, що неприпустимо.
  4. Порушення стандартів та норм, вимог щодо електробезпеки також може призвести до пошкодження обладнання та підвищить ризик виникнення аварійної ситуації.
  5. Помилки в налаштуванні параметрів щита АВР спричинять некоректну роботу обладнання в автоматичному режимі перемикання між джерелами живлення.
  6. Порушення правил експлуатації щита АВР також може призвести до пошкодження обладнання та погіршення його надійності.

Гарантію надійності та довговічності роботи електрообладнання з урахуванням вимог замовника та норм електробезпеки може дати лише збірка щитів АВР кваліфікованими фахівцями.

Як уникнути помилок під час збірки щитів АВР?

Збірка щитів автоматичного введення резерву (АВР) повинні проводити кваліфіковані фахівці, які мають знання та досвід у галузі електротехніки та електробезпеки. Бажано, щоб збірка щита АВР проводилася спеціалізованою компанією, яка має всі необхідні сертифікати та ліцензії на виробництво та монтаж електроустаткування.

В Україні якісну збірку щитів АВР виконає компанія Genesis Україна, яка виробляє обладнання АВР та має всі необхідні сертифікати та ліцензії на проведення робіт даного типу. У нас є кваліфіковані та досвідчені фахівці, які швидко та грамотно проведуть збірку щитів АВР з дотриманням усіх вимог та стандартів. На сайті genesis-ukr.com ви можете відповідну заявку на проведення цих робіт або зв’язатися з нашими фахівцями за вказаними на сайті номерами телефонів.

About The Author

Андрей Зарецкий