Щити АВР: що це і навіщо вони потрібні?

26 Березня 2023 / By Андрей Зарецкий

На випадок аварійної ситуації або відключення основного введення має бути передбачена можливість перемикання на додаткове джерело електроживлення та перерозподілу навантаження. І тому використовуються звані щити АВР. Що це і навіщо вони потрібні? Кваліфіковані відповіді на ці та інші аналогічні запитання можуть надати наші фахівці.

Щити АВР: що це і навіщо вони потрібні?

Що являють собою і як використовуються щити АВР?

Шафа або щит автоматичного увімкнення резерву необхідний для виконання розподілу електрики. На нього зводиться вся мережа об’єкта. Переважно це громадські чи комерційні заклади, а також житлові будинки та навіть промислові підприємства.

Функціональні завдання

Така конструкція актуальна за багатьох ситуацій, але в першу чергу при аваріях. Крім того, купити щит АВР необхідно для вирішення таких завдань:

 • захист електроланцюга та споживачів від можливого замикання та перевантажень;
 • забезпечення користувачів електрикою у разі аварійної ситуації;
 • переведення роботи на ключове джерело живлення при відновленні напруги.

Особливості конструкції

Щит є ящиком, виготовленим з металу або пластику. Усередині його розміщується різне обладнання. Крім того:

 • За місцем встановлення розрізняють такі шафи для підлоги та навісні. Внутрішній пристрій залежить від параметрів об’єкта, кількості відгалужень та обсягів споживання електроенергії.
 • В основному шафи АВР, які можна замовити в нашому інтернет-магазині, обладнані спеціальними компонентами, такими як автоматичні вимикачі та контактори.
 • Для зручності експлуатації та обслуговування шаф забезпечується комфортний доступ для персоналу. Електричний кабель вводиться у нижній або верхній частині пристрою.
 • Встановлюються шафи, як і демонтуються. Зачиняються вони досить герметичними дверима. Якщо трохи пилу потрапляє всередину, це не шкодить функціонуванню щита.
 • Представлені у нашому інтернет-магазині щити АВР мають належний клас захисту. Він розрахований на експлуатацію даних пристроїв у приміщеннях та на відкритому повітрі.
 • Шафи виготовляються із забезпеченням високого рівня безпеки. Для цього враховуються чинні норми та вимоги. Так, струмопровідні елементи захищені від контакту з пальцями користувача чи інструментами.

Різновиди щитів

Дані пристрої класифікують за багатьма критеріями. До процесу вибору щита необхідно підходити комплексно, з урахуванням цих параметрів.

Щити АВР

За комплектацією

Представлені в нашому каталозі щити АВР можна замовити з різним внутрішнім пристроєм. Але найпоширенішими є такі шафи:

 • Комутаційні. Вони мають елементарну конструкцію. Ці шафи споживають мінімум електрики. Підключені пристрої не дуже нагріваються. У конструкції передбачено можливість використання механічного блокування.
 • Безконтактні. Дані шафи не мають повітряного прошарку між ящиком та контактами. В результаті суттєво підвищується ресурс можливих перемикань. Також це сприяє мінімізації перешкод. А під час перемикань зменшується ризик перепадів напруги.

За функціоналом

Ці ящики розрізняють двох видів за особливостями їх експлуатації. Пріоритетні оснащені основним входом. Вони доречні для застосування генератора та при використанні кількох тарифів на енергоспоживання. А у безпріоритетних щитах основним буде будь-який вид входу. При зниженні напруги здійснюється перемикання на запасний варіант. Такі щити найбільше необхідні, якщо потрібно зменшити кількість перемикань між рівноправними вводами.

Рекомендуємо вам у нашому інтернет-магазині щити AВР замовити з доставкою по Україні. Ціни на них у нас цілком конкурентні. А їхня якість відповідає найвищим міжнародним стандартам.

About The Author

Андрей Зарецкий