Чим відрізняються квартирні щити від поверхових щитів?

18 Квітня 2023 / By Андрей Зарецкий

Для захисту електроустановок від зовнішніх впливів та забезпечення безпечної роботи з електрикою використовуються такі важливі компоненти, як поверхові та квартирні щити. В Україні вони знайшли широке застосування у багатьох сферах діяльності:

 • у житлових/комерційних будинках;
 • у промисловості;
 • у сільському господарстві та інших галузях.

Без таких щитів робота з електроустановками може бути небезпечною для життя та здоров’я людей, а також може призвести до пошкодження електроустаткування. Тому поверхові та квартирні щити є необхідними компонентами електроустановок, що забезпечують безпеку та надійність функціонування різних систем.

Чим відрізняються квартирні щити від поверхових щитів?

Що являють собою поверхові та квартирні щити?

Обидва типи щитів містять такі компоненти, як:

 • вимикачі,
 • запобіжники,
 • автоматичні вимикачі,
 • реле та інші елементи, необхідні для керування та захисту електрообладнання.

Квартирні та поверхові щити є електротехнічними пристроями, що виконують функцію захисту і дозволяють здійснювати управління електрообладнанням.

Подібності між поверховими та квартирними щитами

 1. Як поверхові, так і квартирні щити використовуються для захисту та керування електрообладнанням.
 2. До складу обох типів щитів можуть входити різні компоненти — вимикачі, запобіжники, автоматичні вимикачі, реле та інші елементи.
 3. Обидва типи щитів можуть відрізнятися конструктивно та розмірами, залежно від конкретної задачі їх використання та місця їх встановлення.

Відмінності між поверховими та квартирними щитами

 1. Щити, що встановлюються на поверхах, можуть монтуватися на стінах, стелях, будь-яких інших поверхнях, монтаж квартирних щитів проводиться в спеціальних шафах або ящиках.
 2. Квартирні щити зазвичай використовуються для більш складних систем електропостачання, тоді як поверхневі щити зазвичай застосовуються для більш простих систем.
 3. Квартирні щити найчастіше використовуються в промисловості та на великих об’єктах, щити для поверхів встановлюються у житлових будинках та комерційних будівлях, на невеликих промислових об’єктах, використовуються у сільському господарстві тощо.

Які помилки можуть припускатися при монтажі квартирних та поверхових щитів, у чому між ними різниця?

При монтажі квартирних/поверхових щитів можуть допускатися такі помилки:

 1. Неправильне підключення проводів/елементів у щиті, що може призвести до порушення функціональності електрообладнання або короткого замикання.
 2. Неправильно обрані елементи та компоненти квартирного та поверхового щитів призведуть до неправильної роботи всієї системи електропостачання та виникнення аварійних ситуацій.
 3. Неписьменний монтаж самого щита, наприклад — неправильний вибір місця установки, неправильне кріплення щита, що швидко призведе до його пошкодження, порушення роботи всієї системи електропостачання.
Квартирні та поверхові щити

Ключова відмінність між квартирними щитами та тими, що встановлюються на поверхах, полягає в їх конструкції та особливостях місця встановлення. Різниця в помилках при їх монтажі полягає в деяких технічних особливостях (у кріпленні або проведенні кабельних ліній), пов’язаних з цим фактором. Помилки при монтажі обох типів щитів призведуть до серйозних наслідків, тому їх монтаж повинен проводитися кваліфікованими фахівцями, з дотриманням усіх вимог і правил безпеки.

Звертайтеся до нас на сайті genesis-ukr.com компанії Genesis Україна і будьте впевнені, що монтаж квартирного або поверхового щита для ваших потреб буде зроблено без жодних помилок. Наші фахівці для цього мають достатній досвід монтажних робіт та рівень теоретичних знань.

About The Author

Андрей Зарецкий